Visa tiesa apie riebalų nusiurbimą

pries riebalu siurbima pavyzdys
Praeitą savaitę mano pacientė atėjo pas mane susitikti ir pasakė, kad ji susirūpinusi apie savo šlaunų formą. Tada ji paklausė: “Turėdamas tašką liposakcijos”, tarsi jis būtų toks paprastas, kaip ir dantis. Kaip ir ši moteris, vis daugiau žmonių mano, kad kosmetinė chirurgija būti greitai išspręstas sprendimas. Tai gali atrodyti kaip nedidelė procedūra, bet žmonės turėtų būti įspėjama, kad gali kilti klaida ir yra didelė rizika. Pagal naują Lietuvos ataskaitą, riebalų nusiurbimas yra mirtingumas vienas iš daugiau nei kas 5000 procedūrų. Priešingai, visa mirtis Visose Lietuvoje atliekamų chirurginių procedūrų norma yra tik viena iš 100 000. Bet tai tik kita klaidinga, skausminga apklausa, ar riebalų nusiurbimas tikrai pavojinga? Riebalų nusiurbimas dažnai apima daug daugiau nei tiesiog čiulpti riebalų ir, kaip su bet kokia operacija, tai ne visada eina pagal planą. Daiktai gali ir yra kartais elgtis neteisingai. Operacija gali būti atliekama kartu su vietine anestetika sedacija arba didesnių sričių atveju gali būti naudojamas bendras anestetikas. Nors šiuolaikiniai komplikacijos, gaunamos iš raumenų ar bendrų anestetikų retai, pacientams, turintiems antsvorio, todėl gali būti daugiau liposakcijos – yra šiek tiek daugiau pavojaus. Riebalų nusiurbimas nėra švelnus procesas. Iš pradžių yra šalto druskos tirpalo, kuriame taip pat yra adrenalino ir vietinis anestetikas, įleidžiamas į riebalines ląsteles. Tada didelė tuščiausia adata, paprastai apie 3 mm skersmens, kuri yra pritvirtinta prie galingos siurbimo mašinos, yra įkišta keletą kartų maži gabalai ant odos. Jis perduodamas į riebalų kišenes, kur jis yra perkeltas didelė jėga. Riebalai yra gana kietas, todėl reikia šiek tiek likviduoti būti įsišaknijęs į kanulę (drenavimo vamzdis). Tai padeda druskingo tirpalo atlaisvinti ir likviduoti riebalus, bet tai gali sukelti problemų. Išimant didelį kiekį riebalų gali būti dramatiškai prarastas kūno skystis ir staigus kraujospūdžio sumažėjimas, todėl svarbu, kad jis būtų pakeistas. Tačiau labai svarbu išlaikyti pusiausvyrą – taip pat gali būti per daug skysčių pavojinga ir gali sukelti inkstų ligas. Dar blogiau, vietinis anestetikas gali sukelti skystis širdies ritmo sutrikimai, kurie gali būti mirtini. Neišvengiamai, operacijos vykdymo būdas neigiamai veikia kraujagysles, kuris gali sukelti didelį kraujo netekimą. Kraujavimo rizika yra didesnis, kai pašalinami dideli riebalų kiekiai, ir dauguma chirurgų rekomenduoja kad tuo pačiu metu pašalinti ne daugiau kaip tris litrus riebalų. Operacija gali sukelti sunkias kraujosruvas, taigi, siekiant sumažinti tai, ypatinga drabužiai, kurie suspaudžia odą, turi būti dėvimi dvi ar tris savaites po to operacija.
Net jei operacija gerai, ji gali sukelti skausmą ir standumą po to. Operacijos rezultatai gali būti nedelsiant akivaizdūs arba patinimas, nes patinimas yra gana paplitęs ir gali užtrukti iki šešių mėnesių visiškai Infekcija operatyvioje vietoje yra gerai žinoma rizika ir, nors tai gali dažniausiai gydomi antibiotikais, yra skausminga ir gali padidinti riziką randų. Lietuvoje buvo pranešta apie sunkias ir plačiai paplitusias infekcijas, kurie sukėlė itin didelį apsunkinimą. Tačiau pagrindinė operacijos rizika yra krešulio susidarymas, arba trombozė, vienoje iš kojų venoje. Krešulys gali judėti į plaučius, tampa plaučių embolija. Maži gabalėliai riebalų, kurie patenka į kraują – taip pat gali būti riebalų embolija būti labai pavojinga, ir yra labiausiai paplitusi mirties priežastis poriebalų nusiurbimo. Neseniai liposakcija buvo sujungta su ultragarso formos, kuri naudoja aukšto dažnio garso bangas, padedančias likviduoti riebalines ląsteles. Tai gali generuoti intensyvią šilumą ir turi būti atsargiai naudojama, kad būtų išvengta odos deginimo. Be visų pavojų sveikatai, liposakcija rezultatai gali skirtis. Procedūra geriausiai tinka jaunesnėms moterims – jaunesniems nei 40 metų – kurių odai daugiau elastinga, ir palyginti lengvai sugeria spyruokles.

riebalai

Didelis riebalų pašalinimas

Riebalų kiekis, ypač vyresnio amžiaus moterims, gali sukelti negražus sūkurius ir raukšles. Ir, jei per daug pašalinama iš vienos vietos, arba jei ji pašalinama netolygiai, tai gali sukelti keteros ir nugarai. Riebalų nusiurbimu negalima sulaužyti visko, taigi ji neturėtų būti laikoma “A” svorio praradimo priemonės. Bet tai gali dramatiškai pakeisti kūno kontūras. The operacija gali būti labai naudinga, norint išvysti nesubalansuotą figūrą, kuri tiesiog dietos ar mankštos nebus ištaisytos, nes daugelis moterų, pavyzdžiui, liudija apie didelius šlaunis ir mažą juosmenį. Jis gali plonas storas kulkšnis ir pašalinti negerai bulges iš viso keliai taip pat. Liposkulptūra, kuri daroma naudojant smulkią kaniulę, gali būti naudojama kaip dalis veido ištaisymas arba dvigubo smakro pašalinimas. Jis taip pat gali būti naudojamas kartu sukita plastinė chirurgija, pvz., krūtų didinimas ar pilvo ertmė, kad padėtų geresnis kosmetinis rezultatas.
Kai kurie gydytojai naudoja lipo siurblį kaip nutukimo gydymą, bet tikrai tai turi būti dalis bendro svorio netekimo programos. Siekiant sumažinti riziką, pacientai turėtų įsitikinti, ar jų chirurgas yra tinkamai kvalifikuotas. Jis turėtų būti Karališkojo chirurgo kolegijos narys (FRCS po jų vardas), ir idealiu atveju taip pat turėtų būti Britų asociacijos narys estetinių ir plastikų chirurgų. Turi dalyvauti gerai kvalifikuotas anesteziantas (FFA RCS).
Kiekvienas, turintis daugiau kaip tris litrus riebalų pašalinti arba kuris yra padidėjusi rizika dėl bet kurios kitos priežasties, turėtų likti bent vienoje ligoninėje naktį po operacijos, ir turėtų būti lengvai pasiekiama tinkamai personalas ir įrengtas intensyviosios terapijos skyrius. Kuo sunkesnis ir kuo daugiau riebalų pašalinamas, tuo didesnis rizikuoja, todėl prasmingai praleisti kuo daugiau svorio, kol jis bus atliktas riebalų nusiurbim. Kiekvienas asmuo, turintis kitą sveikatos būklę, pvz., Diabetą ar kraują visada turėtų kreiptis į savo gydytoją ar specialistą. Tiems, kuriems atliekama riebalų nusiurbimas, reikia išsamiai patarti pooperacinė priežiūra, ypač pratimai, nes tai yra svarbu kuo greičiau po operacijos, kad sumažėtų venų rizika trombozė. Labai svarbu, kad pacientas suprastų riziką, susijusią su jo praradimu coliais ar dviem. Jei nesate laimingas, jums gali kainuoti daugiau nei tik pinigai tai netgi gali kainuoti jūsų gyvenimą. Kiekvienais metais Lietuvoje atliekama liposakcija maždaug 15 000 žmonių. Stai keleta faktai apie procedūrą:
* LIPOSUKIMAS yra riebalų pašalinimo priemonė negali būti suskirstytas pagal pratimus ar mitybą.
* Ne daugiau kaip pusė riebalų akmens turi būti pašalinta iš karto. Jei yra daugiau pacientas gali prarasti per daug kraujo ir reikalauti perpylimo.
* Pacientas praleis naktį ligoninėje po gydymo.
* Po trijų ar keturių savaičių truputį drabužis turi būti dėvimas apsaugoti teritoriją, kurioje buvo atlikta procedūra.
* Į ultragarsinę liposukciją garso bangos naudojamos riebalinių ląstelių sulaužymui.
Tai daroma sudarant sutartis ir plėtojant juos dideliu greičiu, galų gale juos sunaikinti. Šis metodas yra populiarus, nes jis sumažina galimybę sužaloti nervus galūnės. Tai greitai, užtrunka tik pusvalandį, bet brangiai kainuojanti mažiausiai 3000 svarų sterlingų.
* FATALITAI, atsirandantys dėl riebalų nusiurbimo, buvo priskirti vienai iš jų netinkamai valdomi skysčiai, perforuoti organai ar kraujo krešuliai.
* BENDRIEJI skundai apima ištemptą odą, nesumažinant jos buvęs dydis, tirpimas raumenyse, esančiuose aplinkui, ir netolygus riebalų šalinimas, kuris palieka gabalus.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*